Pila Hartman – Choteč, Lázně Bělohrad

Snadná dostupnost z měst Jičín, Nová Paka, Hořice v Podkrkonoší i Hradec Králové

Zabýváme se komplexním zpracováním dřeva a dřevní hmoty od dopravy dřeva přes pořez kulatiny až po prodej hotových výrobků z dřeva

Naše pila se nachází v Královéhradeckém kraji, mezi městy Jičín, Nová Paka a Hořice v Podkrkonoší – pouhých 5 km od známého lázeňského města Lázně Bělohrad.

Dřevařské výrobky a služby pily Hartman

SortimentSlužby
Hranoly a trámyPořez kulatiny
LatěImpregnace dřeva
Středová a boková prknaHoblování dřeva
Hraněné fošnyProdej řeziva
Obkladové palubkySušení řeziva
Podlahové palubkyDoprava
Truhlářské řezivoOstření pil
Tesařské konstrukce
OSB desky
Durelis desky
Dřevěné brikety
Palivo a piliny
Sušené štípané dřevo

Pokud Vás zaujme náš dřevařský sortiment, případně řešíte cokoli z oboru dřeva, neváhejte nás kontaktovat nebo nás navštivte na adrese Pila Hartman, Choteč 121, Lázně Bělohrad

Veškeré konzultace a cenové nabídky jsou ZDARMA. Budeme se snažit, abyste se i Vy, tak jako mnozí před Vámi, stali našimi spokojenými a stálými zákazníky.

Od založení po dnešek – historie pily Hartman

Historie pily Jiřího Hartmana v Chotči sahá až k roku 1923, kdy byla založena Rudolfem Hartmanem, který převzal kolářské řemeslo po svém otci. Rudolf Hartman, dědeček současného majitele, postavil první katr (rámovou pilu) zn. KIRCHNER LIBSKO a tím zahájil pilařskou tradici rodiny Hartmanovy z Chotče.

Klády byly naváženy na pilu koňským spřežením, později traktorem. Jehličnatá kulatina byla přivážena z oblasti od Sobotky až po Jilemnici, tedy téměř z Krkonoš a listnatá naopak z oblasti Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov. Tyto lokality byly na tehdejší dobu a způsob dopravy dost vzdáleny, ale nacházelo se v nich kvalitní dřevo pro další zpracování a velkoobchodní i maloobchodní prodej.

V roce 1953 byla celá pila i s truhlářskou dílnou znárodněna a provozována bez většího rozvoje Jednotným zemědělským družstvem Mlázovice. Po 40-ti letech, v roce 1993, byla navrácena panu Jiřímu Hartmanovi staršímu, který ji vzápětí předal svému synovi, dnešnímu majiteli. Společně pak pokračovali v rozvoji pilařského řemesla.

Jako prvotní byl pořez kulatiny ve mzdě a s postupnou modernizací firmy a strojního vybavení přibývaly další služby jako například: výroba a prodej stavebního řeziva, truhlářského řeziva, sušení dřeva, hoblování a impregnace hranolů, latí a prken impregnační látkou Bochemit, prodej obkladových a podlahových palubek, výroba roubení, stropních trámů a celých střešních vazeb včetně montáže.

Poslední podstatná modernizace výroby proběhla v roce 2009, kdy byla instalována nová kmenová pásová pila a postavena nová rámová pila včetně veškerých dopravníků kulatiny a řeziva.

Samozřejmostí je doprava řeziva zákazníkům. Další činností, kterou naše firma nabízí, je výkup kulatiny včetně dopravy.